... Skládací Eska, technika

SKLÁDACÍ KOLO ESKA,
PŘEPRAVA.

PŘEPRAVNÍ KABELA PRO SLOŽENÉ KOLO ESKA.

Originální přepravní kabely na (složená) jízdní kola jsem na internetu nenašel pod 1 200,- korun. Zvažoval jsem i ušití kabely na zakázku. Nakonec vše vyřešila velká nákupní taška z viet-ňamské tržnice, suši vam, pane.
Taška stála 70 korun a upřímně doufám, že to pan Ťaman estébákovi nepřiznal. Ač jsou rozměry tašky pouhých 80 x 65 x 23 cm, složené kolo Eska lze do této tašky nasoukat a tašku zavřít, a to dokonce bez demontáže levého pedálu. Chce to jen cvik, aby se člověk neušpinil, a opatrnost, aby tašku nenatrhl. Dobré je také zajistit, aby se složená Eska nerozevírala (gumicuk nebo řemínek). Při vkládání složené Esky do tašky úplně demontuji řidítka a sedlovou trubku se sedlem.
Jiná věc je nekvalita vietnamské tašky. Co byste také chtěli za 70 korun? Takže při třetí přepravě složeného kola v MHD se mi utrhlo ucho tašky. Ujel mi kvůli tomu navazující meziměstský autobus, protože vláčet 15 kilogramů těžkou složenou esku v brašně bez ucha je šílená záležitost. Z toho plynou dva závěry. 1. - je ověřeno, že rozměry vietnamské tašky jsou pro Esku vyhovující (pozor, tašek je více velkostí). 2. - je ověřeno, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Čili to chce ušít tašku z dobré celtoviny o rozměrech tašky viet-ňam.

Skládací kolo Eska Skládací kolo Eska Skládací kolo Eska
Přepravní kabela Ting-ťong-ťang pro skládací kolo Eska.

Psáno 2016 - 2017.

Doplněno: Pozor, všechno je jinak! Ťing-ťongová taška je šmejd a trhá se v nejnevhodnější chvíli.
O dalším řešení napíši, až bude čas...

 
Skládací kolo Eska
Když nezobrazí Opera horní menu: www.ifavorit.cz/mapa-stranek.html